یوتیوب به مدت یک ساعت از دسترس خارج شد

به گزارش وبلاگ دیزل، ساعاتی پیش، وب سایت یوتیوب به مدت یک ساعت از دسترس کاربران خارج شد؛ اما توسعه دهندگان به سرعت برای رفع مشکل آن اقدام و آن را رفع کردند.

یوتیوب به مدت یک ساعت از دسترس خارج شد

به گزارش وبلاگ دیزل به نقل از زومیت، یوتیوب یکی از عظیم ترین و پرطرفدارترین وب سایت های موجود در بستر اینترنت است. این وب سایت کاربران بسیاری از سراسر جهان دارد و اکنون افراد زیادی برای این پلتفرم جذاب فراوری محتوا می نمایند. یوتیوب به طور مستقیم به افرادی که در آن ویدئو آپلود می نمایند پول می دهد و به همین دلیل هرروز کاربران بیشتری به فکر همکاری با آن می افتند. توسعه دهندگان این وب سایت همواره سعی در بهتر کردن آن دارند؛ اما در برخی موارد اتفاقات ناخوشایندی برای این سرویس اشتراک گذاری ویدئو رخ می دهد.

ساعاتی پیش یوتیوب برای مدت کوتاهی از دسترس خارج شد و این مسئله برخی از کاربران را نگران کرد. اما خوشبختانه این وب سایت پس از قطعی که حدودا یک ساعت به طول انجامید، به سرعت بازگردانی شد. این مشکل اجازه نمی داد ویدئوهای موجود در بستر این وب سایت اجرا شوند و به همین دلیل بسیاری از کاربران نمی توانستند برای یک ساعت محتواهای مورد نظرشان را مشاهده نمایند. یوتیوب با انتشار توییتی در شبکه اجتماعی توییتر تأیید کرد که مسئله ای برای اینوب سایت پیش آمده است:

اگر اکنون برای تماشای ویدئو در یوتیوب به مشکل برخورده اید، تنها نیستید. گروه ما از این مشکل اطلاع دارد و در حال رفع کردن آن است. اطلاعات جدید در این جا به روزرسانی خواهد شد.

If youre having trouble watching videos on YouTube right now, youre not alone - our team is aware of the issue and working on a fix. Well follow up here with any updates.

- TeamYouTube (@TeamYouTube) November 12, 2020

به نظر می رسد این مسئله بر سایر سرویس هایی که از زیرساخت یوتیوب استفاده می نمایند تأثیر گذاشته است. از جمله این سرویس ها می توان به YouTube TV و فیلم ها و نمایش های تلویزیونی که به وسیله Google TV پخش می شوند اشاره نمود. کاربران این برنامه ها گزارش داده بودند که نمی توانند از خدمات آن ها استفاده نمایند.

در اوایل قطعی، به نظر می رسید وب سایت به طور کامل و بدون هیچ مسئله ای بارگذاری می گردد؛ اما مسئله اصلی زمانی بود که کاربران قصد داشتند ویدئوها را اجرا نمایند؛ زیرا به طور مدام به آن ها نماد بارگیری فایل نشان داده می شد که تأثیری نداشت. یکی از کارکنان خبرگزاری Verge اعلام نموده است که او توانسته بود یک ویدئو را پس از حدود یک دقیقه بارگیری کند. این مشکل با گذشت زمان بدتر شد و خطاهای مختلفی روی نمایشگر دیده می شد که در ادامه یکی از نمونه های آن را مشاهده می کنید:

گروه یوتیوب پس از اینکه پیروز شد مشکل را رفع کند، پست دیگری در توییتر منتشر و این مسئله را به کاربران خود خاطرنشان کرد:

و ما برگشتیم. از قطعی پیش آمده واقعا متأسفیم. این مشکل در همه دستگاه ها و سرویس های یوتیوب رفع شده است، با تشکر از صبوری شما.

...And were back - were so sorry for the interruption. This is fixed across all devices & YouTube services, thanks for being patient with us ❤️ https://t.co/1s0qbxQqc6

- TeamYouTube (@TeamYouTube) November 12, 2020

از آن لحظه به بعد مشکل یوتیوب تقریبا رفع شد. دلیل اینکه کاملا از رفع کلی آن اطمینان نداریم این است که برخی از کارکنان گوشی هوشمند باز هم با پیغام های خطا روبه رو شده اند. البته این بار پیغام های مذکور به راحتی با نوسازی صفحه از بین می فرایند و ویدئو مانند گذشته اجرا می گردد. کسانی که از رایانه های خود ویدئو تماشا می کردند نیز می توانستند بدون هیچ مسئله ای این کار را بعد از توییت جدید یوتیوب انجام دهند. اکنون سرویس های دیگر یوتیوب از جمله YouTube TV نیز بدون مشکل کار می نمایند.

وب سایت DownDetector تعداد واقعاً زیادی از گزارش های کاربران درباره مسائل یوتیوب را شناسایی کرد که این مسئله نشان دهنده گستردگی این مشکل بود. نمودار DownDetector با بیش از 280 هزار گزارش کاربر در کمتر از یک ساعت به اوج خود رسید. بسیاری از کاربران در توییتر گزارش دادند که یوتیوب برای آن ها نیز کار نمی کند. البته همان طور که گفته شد، این وب سایت و تمام سرویس های آن اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "یوتیوب به مدت یک ساعت از دسترس خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوتیوب به مدت یک ساعت از دسترس خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید